3 propozycje na weekendowy wyjazd

3 propozycje na weekendowy wyjazd

Weekend to świetna okazja na krótki wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną. Miejsc, do których warto wybrać się na weekend jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy trzy nasze propozycje. Sprawdź!

Wrocław - idealne miasto na weekend

Wrocław jest miastem znajdującym się w województwie dolnośląskim. To doskonała lokalizacja na weekend z rodziną bądź przyjaciółmi! We Wrocławiu dostępnych jest wiele atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia. Od czego warto rozpocząć zwiedzanie? Wrocław słynie przede wszystkim z niezwykle urokliwego rynku. Znajduje się tam wiele klimatycznych kamienic oraz różnego rodzaju restauracje i kawiarnie z przepysznym jedzeniem. W pobliżu znajduje się Ostrów Tumski, czyli najstarsza, zabytkowa część miasta, która zachwyca swoim wyglądem szczególnie wieczorem. Warto odwiedzić także wrocławskie ZOO czy Halę Stulecia i znajdującą się w jej okolicy Pergolę. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest również punkt widokowy znajdujący się w Sky Tower - pierwszym drapaczu chmur we Wrocławiu.

Litwa - ciekawy kraj tuż za granicą Polski

Weekend to świetna okazja aby odwiedzić kraje sąsiadujące z Polską. Z pewnością będzie to niezapomniana i pełna wrażeń wycieczka. Litwa jest krajem, które zdecydowanie warto odwiedzić na weekend. Obiektem szczególnie wartym zobaczenia jest zamek w Trokach. Jest to zamek położony na jeziorze Galwe i robi ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Szczególnie warta odwiedzenia jest stolica Litwy - Wilno. Znajduje się tam między innymi niezwykle urokliwy park bernardyński, pełen kwiatów, drzew i ławeczek, obok którego przepływa rzeka Wilenia. Głównym punktem wycieczki wielu turystów jest także Ostra Brama, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie  Wilna oraz całej Litwy. Jest to gotycka brama, wewnątrz której znajduje się kaplica ostrobramska. Litwa to kraj, która ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych i z pewnością jest to idealny pomysł na weekendową wycieczkę!

Kraków na weekend? Tak!

Kraków jest idealnym miastem na weekendową wycieczkę. W tym mieście odnajdą się przede wszystkim fani historii. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Posiada wyjątkową architekturę i przepiękny, niezwykle klimatyczny rynek. Na rynku znajduje się Kościół Mariacki z wieżą widokową oraz Sukiennice. Dostępna jest także niezwykle atrakcyjna podziemna trasa turystyczna. Kraków jest świetnym miastem dla wielbicieli spacerowania. Posiada wiele urokliwych uliczek, po których można spacerować godzinami. Warto zabrać ze sobą aparat cyfrowy, gdyż z pewnością znajdziemy w Krakowie wiele miejsc, które warto uwiecznić na zdjęciach. Polecamy także odwiedzić Wzgórze Wawelskie.