Jak znaleźć dobrą drukarnię?

Jak znaleźć dobrą drukarnię?

Planujesz wydanie własnej książki i zastanawiasz się, gdzie zlecić jej druk? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł jest dla ciebie! Podpowiadamy, czym przede wszystkim należy kierować się podczas wyboru drukarni, aby finalnie być zadowolonym z uzyskanych rezultatów i nie przepłacić za zamówiony nakład.

Kieruj się opiniami

Podstawą w wyborze dobrej drukarni są opinie, jakimi dany usługodawca może się pochwalić. Opinii tych możesz zasięgnąć przede wszystkim w sieci: na stronie wizytówki Google, w mediach społecznościowych czy forach dla psiarzy. Opinie na temat konkretnej drukarni znajdziesz także w grupach dla autorów. Ci bardziej doświadczeni z całą pewnością chętnie podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i doradza, który usługodawca z okolicy jest najbardziej profesjonalny. Tego typu porady są na wagę złota, ponieważ zaoszczędzą ci nerwów i stresu. Możesz również samodzielnie dodać post z prośbą o zarekomendowanie najlepszego miejsca do zlecenia pierwszego nakładu swojego autorskiego dzieła!

Sprawdź profesjonalizm drukarni

To, ile kosztuje druk książki w ostatecznym rozrachunku, zależy oczywiście m.in. od wybranego usługodawcy. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje środki zostały wydane w profesjonalnym i solidnym miejscu, koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów. Dobra drukarnia przede wszystkim zaproponuje ci tzw. druk próbny, aby pokazać ci, jak twoja książka będzie prezentowała się w formie materialnej, jeśli zamówisz cały nakład w tej konkretnej drukarni. Poza tym rzetelny usługodawca będzie wymagał podpisania umowy, co jest absolutną podstawą w każdym biznesie. Od solidnej drukarni możesz wymagać także zaprezentowania próbek papieru i wsparcia z zakresu jego odpowiedniego dobrania. Podsumowując: dobry wykonawca wesprze cię na każdym etapie planowania druku własnej książki. Powinieneś czuć się zaopiekowany i spokojny. Jeśli z jakichś powodów masz wątpliwości co do profesjonalizmu danej drukarni, lepiej wybierz innego wykonawcę, których na rynku na szczęście nie brakuje!

Porównaj kilka różnych ofert

Aby mieć pewność, że wybrałeś wykonawcę najlepszego z możliwych, który stanie na wysokości zadania i spełni wszystkie twoje oczekiwania względem druku książki, zbierz kilka różnych ofert i porównaj je ze sobą. Następnie wypisz te elementy, które różnią poszczególne propozycje i zastanów się, które z nich przemawiają do ciebie najbardziej i na których wyjątkowo ci zależy. Porównaj również wycenę, ponieważ w zależności od oferty będzie się ona różnić, szczególnie przy małym nakładzie.